Mikołajki w ZSP2

W dniu 6. 12. 2017 r. w naszej szkole świętowaliśmy Mikołajki. Odbył się kiermasz ciast, wypiekanych przez naszych uczniów. Można było również nabyć ozdoby świąteczne. Klasy odwiedzał Święty Mikołaj z cukierkami, a szczęśliwcy mieli szansę wylosować „Dziką kartę”. Czas umilił nam również koncert piosenek świątecznych w wykonaniu uczniów klas Technikum Budowy Fortepianów – Marta Pakulska, Roksana Juszkiewicz, Weronika Romanko, Martyna Matuszak, Weronika Kędzierska, Łukasz Chęciński, Marcin Trędowski, Karol Doruch, Karol Małecki, Kajetan Kałwa.

20171206_091810jpg  20171206_101024jpg

Impreza Andrzejkowo - Otrzęsinowa

W dniu 30. 11. 2017 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbyła się impreza Andrzejkowo – Otrzęsinowa, w której wzięły udział dwie pierwsze klasy – 1 LP i 1 TBF/TA. Uczniowie zostali przyjęci w szeregi braci uczniowskiej, lecz zanim to nastąpiło, uczestniczyli w Quizie dot. nauczycieli i szkoły. Po pozytywnym rozstrzygnięciu otrzymali dyplomy „Odkocenia”. Wtedy tez nadszedł czas na zabawy andrzejkowe, m. in. rzucanie grosika, wróżby atramentowe, czy przekłuwanie serc z imionami. Zabawa upłynęła w bardzo sympatycznych nastrojach.

Autor: E. Ignasiak
2_22jpg  3_18jpg
2_23jpg   4_11jpg
5_10jpg   6_11jpg

IV Jarmark Kazimierzowski - DZIEŃ PATRONA

25 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 zorganizowano „Dzień Patrona” Technikum Budowlano – Elektrycznego – Kazimierza Wielkiego. W tym dniu odbył się IV „Jarmark Kazimierzowski”, w którym uczestniczyli uczniowie i nauczyciele szkoły. Samorząd Uczniowski przygotował stoiska z tradycyjnym menu, m.in. chlebem, smalcem, miodem, wypiekami cukierniczymi oraz innymi specjałami. Ta żywa lekcja historii, z królem Kazimierzem w roli głównej, wprowadziła przybyłych w niezwykły klimat i scenerię epoki średniowiecza. Jak co roku święto szkoły wspierała piekarnia "Świderski" -  M. Sobecka, P. Sobecki, M. Łuczak.

dsc_0004jpg   dsc_0010jpg
dsc_0021jpg   dsc_0025jpg
dsc_0030jpg   dsc_0029jpg

Miło nam poinformować, że do Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza mamy trzech kandydatów, którzy spełnili formalne wymagania uzyskując minimum 20 podpisów na swojej liście poparcia.

Krzywoźniak Zuzanna kl. 3Technik Architektury Krajobrazu

Niemiec Weronika kl. 1 Technikum Budowy Fortepianów

Wiśniewska Zuzanna kl. 1 Liceum Plastyczne

Przypominamy, ze głosujemy 15 listopada na jednego z w/w kandydatów, a do Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza wejdą dwie osoby z największa ilością głosów.

Autor: A. Olszyna

1_9jpg

Szkolne Halloween

Z okazji Halloween – święta obchodzonego w krajach anglojęzycznych – w dniu 30 października 2015r. został zorganizowany konkurs wiedzy o Halloween. Warto dodać, ze był on w języku angielskim, co było nie lada wyzwaniem. W konkursie wzięli uczniowie wyłonieni z poszczególnych klas II, III i IV. Test składał się zadań sprawdzających wiedzę na temat Halloween i zwyczajów z tym dniem związanych. Po sprawdzeniu testów wyniki są następujące: Im – Sebastian Jagielski 4TI, IIm- Adrian Kaczmarek 4TB i IIIm – Natalia Rosa 3TA. Organizatorem konkursu była nauczycielka j. angielskiego p. Anna Olszyna.

Konkurs to nie jedyna atrakcja w ZSP 2 młodzież z naszej szkoły zaangażowała się w przygotowanie wystroju . Klasa 2TA wykonała własnoręcznie halloweenowe dekoracje, którymi został przystrojony szkolny korytarz. Mottem wspólnej zabawy było Przyjdź przebrany a będziesz niepytany. Zabawy było co niemiara, ponieważ uczniowie chętnie przebrali się, a także uczestniczyli w sesji zdjęciowej. Imprezie także towarzyszył szczytny cel a mianowicie Cukierek albo psikus czyli zbieramy słodycze dla dzieci z domu dziecka w Kaliszu. Nasi uczniowie chętnie włączyli się do tej akcji. Zebrane łakocie zostały przekazane dzieciakom. Miło, że młodzież z ZSP2 pomogła osłodzić im trochę życie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Samorząd Uczniowski oraz opiekunów p. Katarzynę Mikołajczyk, p. Annę Olszynę oraz p. Agnieszkę Król.